Gear puller hydraulic
Including safety flooding valve and oil pressure control switch
Surface is chrome plated
- capacity = 30 ton
- pulling diameter = 400mm max.
- pulling length = 250mm max.
- stroke diameter = 50mm
Attention: this product can not be returned
Including safety flooding valve and oil pressure control switch
Surface is chrome plated
- capacity = 30 ton
- pulling diameter = 400mm max.
- pulling length = 250mm max.
- stroke diameter = 50mm
Attention: this product can not be returned
Product Dimensions
| Length | 220 mm |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Height | 470 mm |
| Weight | 25.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 525 mm |
|---|---|
| Width | 215 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 28.00 kg |