CEE plug
rated current = 63A
rated voltage = 400V
type = 3P + N + E
cable diameter = 17,5 to 34mm
protection grade = IP67
conform to IEC309-2
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 0.70 kg |