The Torso mounting bar for winches is equipped with multiple mounting holes. At the front, this mounting plate has an opening for guiding the winch cable through.
Suitable for the Torso electric winches CW08, CW12 and CW15.
Product Dimensions
| Length | 920 mm |
|---|---|
| Width | 192 mm |
| Height | 850 mm |
| Weight | 9.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 935 mm |
|---|---|
| Width | 203 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 9.00 kg |

