The Press jaw M22 from Fluxon, for pressing with stainless steel and copper pipes. This press jaw is made from hardened steel, ensuring durability and long-lasting performance.
Specifications
| Size | 22mm |
| Contour profile | M |
| Material | Steel |
Product Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 2.05 kg |
Package Dimensions
| Length | 130 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 2.10 kg |