This Utilnova universal adapter is used to work with aluminum rims and is suitable for the REF04 plastic mounting head.
diameter = 29mm
Product Dimensions
| Length | 90 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 0.4 kg |
Package Dimensions
| Length | 75 mm |
|---|---|
| Width | 65 mm |
| Height | 105 mm |
| Weight | 0.40 kg |
<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/coKK0gbgqe8" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>