CEE industrial wall socket
rated current = 16A
rated voltage = 400V
type = 3P N E
protection grade = IP44
cable gland = M25
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.3 kg |
Package Dimensions
| Length | 160 mm |
|---|---|
| Width | 72 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 0.29 kg |