Rotary machine
This Cowley rotary machine is suitable for giving various shapes and extra strength to sheet metal.
Comes with 12 rollers
capacity = 1,2mm / 18Ga
throat depth = 457mm / 18''
Optional stand also available!
Product Dimensions
| Length | 770 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 1,055 mm |
| Weight | 24.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 730 mm |
|---|---|
| Width | 280 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 25.20 kg |