Drehmomentschlüssel
This Seneca professional torque wrench is very suitable for tightening screws and bolts at a preset torque, for example when servicing motorcycles.
The torque wrench comes calibrated, with a 4% accuracy test.
Specifications:
torque range = 6 - 30Nm
designation = Nm and ft-lb
drive = 1/4"
direction of rotation = clockwise
switchable ratchet
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,8 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 340 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 0,90 kg |