Drehmomentschlüssel
This Seneca professional torque wrench is very suitable for tightening screws and bolts at a preset torque, mainly for heavy work on cars and trucks.
The torque wrench comes calibrated, with a 4% accuracy test.
Specifications:
torque range = 140 - 700Nm
designation = Nm and ft-lb
drive = 3/4"
direction of rotation = clockwise
switchable ratchet
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 1.300 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 7,72 kg |