Tiefbrunnenpumpe
High quality pump with good performance because of the stainless steel impellers. Profided with non-return valve to avoid damage due to back-flow of water. Outlet : 1 1/2 "
Max. pressure = 6,4 bar
Performance:: 2 bar 6700 litres/Hour
3 bar 5400 litres/hour
4 bar 5300 litres/hour
5 bar 3200 litres/hour
Pump is complete with 18 mtr cable and switchbox with thermal overload protector.
Motor: Nema standard
230 Volt ,50 Hz". Max fluid temperature 40' C
Protection: IP68
High quality pump with good performance because of the stainless steel impellers. Profided with non-return valve to avoid damage due to back-flow of water. Outlet : 1 1/2 "
Max. pressure = 6,4 bar
Performance:: 2 bar 6700 litres/Hour
3 bar 5400 litres/hour
4 bar 5300 litres/hour
5 bar 3200 litres/hour
Pump is complete with 18 mtr cable and switchbox with thermal overload protector.
Motor: Nema standard
230 Volt ,50 Hz". Max fluid temperature 40' C
Protection: IP68
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 1.070 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 180 mm |
| Weight | 22,00 kg |