Werkzeugkiste / Anghangerkiste
This Toolbox4you storage box is made of aluminum. This makes the box extremely suitable for outdoor use in various weather conditions.
The box is equipped with one stainless steel lock at the front, so that your materials are safely behind lock and key.
Thanks to the two sturdy handles on the sides of the box, it is easy to move.
dimensions = 1230 x 380 x 380mm
inside dimensions = 1190 x 330 x 375mm
depth with lid open = 440mm
material = 1.5mm fully welded aluminium checkerplate
splash proof
3'' stainless steel hinges
Produkt Abmessungen:
| Length | 1.230 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Height | 380 mm |
| Weight | 12,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 1.250 mm |
|---|---|
| Width | 400 mm |
| Height | 415 mm |
| Weight | 14,00 kg |