Werkzeugkiste / Anghangerkiste
This Toolbox4you storage box is made of aluminum. This makes the box extremely suitable for outdoor use in various weather conditions.
Thanks to the sturdy handle on the top of the box, it is easy to move.
dimensions = 595 x 245 x 220mm
inside dimensions = 530 x 205 x 170mm
material = 1.5mm fully welded aluminium checkerplate
splash proof
3'' stainless steel hinges
Produkt Abmessungen:
| Length | 508 mm |
|---|---|
| Width | 305 mm |
| Height | 241 mm |
| Weight | 4,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 520 mm |
|---|---|
| Width | 330 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 5,00 kg |