Bolt clipper
alloy steel CR-V blade and rubber handle
possible to adjust jaw edge by adjusting bolt
drop forged adapter
Type II class 3 & 4 standard
Cutting ability
- size = 24''
- capacity soft materials = 10mm
- capacity medium materials = 8mm
Produkt Abmessungen:
| Length | 615 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 2,4 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 630 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 2,50 kg |