Gewindeschneidsatz sae
High alloy steel
20x taps and 20x dies:
- 1/4" 20 UNC
- 5/16" 18 UNC
- 3/8" 16 UNC
- 7/16" 14 UNC
- 1/2" 13 UNC
- 9/16" 12 UNC
- 5/8" 11 UNC
- 3/4" 10 UNC
- 7/8" 9 UNC
- 1" 8 UNC
- 1/4" 28 UNF
- 5/16" 24 UNF
- 3/8" 24 UNF
- 7/16" 20 UNF
- 1/2" 20 UNF
- 9/16" 18 UNF
- 5/8" 18 UNF
- 3/4" 16 UNF
- 7/8" 14 UNF
- 1" 14 UNF
- 1x die stock handle wrench
- 1x adjustable tap handle wrench
- 1x T handle tap wrench
- 1x die adaptor
- 1x stubby screwdriver
Produkt Abmessungen:
| Length | 400 mm |
|---|---|
| Width | 305 mm |
| Height | 65 mm |
| Weight | 6,184 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 415 mm |
|---|---|
| Width | 320 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 6,42 kg |