Arbeitstisch mit ölauffang
This mobile workbench is ideal for working on or removing of oil components. The oil collection tank which is placed under the worktop makes sure the oil is collected directly. This oil collection tank has a capacity of 5 liter.
By means of the 4 stabile castors, 2 with brakes, this workbench is easy to move.
This mobile worbench is provided with:
oil collector
lockable drawer
4 castors, 2 with brakes
loading platform
capacity = 260kg
Produkt Abmessungen:
| Length | 1.200 mm |
|---|---|
| Width | 640 mm |
| Height | 872 mm |
| Weight | 56,5 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 1.250 mm |
|---|---|
| Width | 740 mm |
| Height | 240 mm |
| Weight | 62,00 kg |