Bolt clipper
alloy steel CR-V blade and rubber handle
possible to adjust jaw edge by adjusting bolt
drop forged adapter
Type II class 3 & 4 standard
Cutting ability
- size = 14''
- capacity soft materials = 7mm
- capacity medium materials = 5mm
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 365 mm |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 0,95 kg |