Hydraulik Handpumpe / Hydraulikpumpe
Hydraulic operated pump to drive crimping head, cutting heads and punching head. Including high pressure hose and couple plug.
- max. output pressure: low pressure = 20 bar / 2MPa
high pressure = 700 bar / 70MPa
- output of the oil: low pressure = 13cc / 13ml
high pressure = 2.3cc / 2.3ml
- capacity of the oil = 600ml
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 10,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 760 mm |
|---|---|
| Width | 230 mm |
| Height | 255 mm |
| Weight | 11,00 kg |