This XPTools tape measure is provided with a marker. This marks on paper, wood, metal, glass, slate, copper, marble, drywall and plastic.
The tape measure has a belt clip, lock and an automatic return.
measuring range = 8 meters
width of tape = 22mm
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,4 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 0,50 kg |