Machinist hammer
This XPTools powerful machinist hammer is suitable for standard work and is mainly used by machnist and sheet metal workers. The hammer has a slightly spherical trajectory face and on the other side a pin that is perpendicular to the direction of the handle.
600 grams
Ihr Dynamic Snippet wird hier angezeigt...
Diese Meldung wird angezeigt, weil Sie nicht sowohl einen Filter
einen Filter und eine Vorlage zur Verfügung gestellt haben.
| Produkt Abmessungen: | |
|---|---|
| Produkt Länge | 325 mm |
| Produkt Breite | 125 mm |
| Produkt Höhe | 30 mm |
| Produktgewicht | 0,898 Kg |
| Abmessungen der Verpackung: | |
| Paket Länge | 130 mm |
| Breite des Pakets | 330 mm |
| Paket Höhe | 35 mm |
| Gewicht des Pakets | 0,90 Kg |