Machinist hammer
This XPTools powerful machinist hammer is suitable for standard work and is mainly used by machnist and sheet metal workers. The hammer has a slightly spherical trajectory face and on the other side a pin that is perpendicular to the direction of the handle.
1000 grams
Ihr Dynamic Snippet wird hier angezeigt...
Diese Meldung wird angezeigt, weil Sie nicht sowohl einen Filter
einen Filter und eine Vorlage zur Verfügung gestellt haben.
| Produkt Abmessungen: | |
|---|---|
| Produkt Länge | 360 mm |
| Produkt Breite | 140 mm |
| Produkt Höhe | 40 mm |
| Produktgewicht | 1,358 Kg |
| Abmessungen der Verpackung: | |
| Paket Länge | 140 mm |
| Breite des Pakets | 360 mm |
| Paket Höhe | 45 mm |
| Gewicht des Pakets | 1,36 Kg |