Tauchpumpe
This submersible pump is suitable for waste water and has a retracted open impeller (max. 50mm)
- 230V, 550W
- Q. max = 20 m3/hour
- H. max = 8 mtr
- connection = 2"
- thermally protected
Produkt Abmessungen:
| Length | 225 mm |
|---|---|
| Width | 190 mm |
| Height | 420 mm |
| Weight | 18,8 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 440 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 245 mm |
| Weight | 19,50 kg |