Demolition hammer
This XPTools powerful sledgehammer is very suitable for heavier demolition work and is equipped with a flat hammer head and cross head.
4500 grams
length handle = 800mm
Dimensions du produit :
| Length | 880 mm |
|---|---|
| Width | 185 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 5,807 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 190 mm |
|---|---|
| Width | 890 mm |
| Height | 75 mm |
| Weight | 5,80 kg |