[W040PSPB] Swivel castor with brake 40 x 20mm PU threaded rod
Logistics / Wheels / Swivel wheels with brake Brand: Mammuth Mammuth
Product Code: W040PSPB
EAN: 8720028070220
Availability: Available
Fast delivery from large stock.
Safe payment via various payment options.
14-day return policy.
Swivel caster with brake and threaded rod / castor wheel
  • wheel size = 40 x 20mm
  • capacity = 30kg
  • size threaded rod = M10
  • length threaded rod = 25mm
  • total height = 85mm
  • material = PU
Product Dimensions
Length 93 mm
Width 40 mm
Height 85 mm
Weight 0.19 kg
Package Dimensions
Length 93 mm
Width 40 mm
Height 85 mm