With the professional portable tube roller / pipe roller from Cowley you can bend tube manually. Very suitable for the production of customized pipe components. This tube roller has a sturdy spindle with a fine thread. comes standard with 1 set of rollers for bending pipes.
Specifications:
- Round tube-pipe / max. Capacity: 38mm / min. Radius 508mm
- Hand operated
Dimensions du produit :
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 32,0 kg |
Dimensions de l'emballage :
| Length | 620 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Height | 230 mm |
| Weight | 33,00 kg |