Long plier set
- 1x long nose straight plier = 11"
- 1x bended nose 45° plier = 11"
- 1x bended nose 90° plier = 11"
- 1x long nose 4 points gripping plier = 11"
Product Dimensions
| Length | 400 mm |
|---|---|
| Width | 145 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 1.38 kg |
Package Dimensions
| Length | 415 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 1.49 kg |