Pressure switch
Suitable for the compressors CP060T01, CP122T03, CP15VT05, CP222T05 and CP222T01.
voltage = 230V
max. pressure = 10 bar
3-way connection with 1/4" internal thread
Product Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 140 mm |
| Weight | 0.32 kg |
Package Dimensions
| Length | 110 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 150 mm |
| Weight | 0.37 kg |