Eco Tubeless valve TR412 for steel rims with a valve hole of 11.3mm
Specifications
| Length | 33 mm |
| Pressure max. | 4.5 Bar |
| Package quantity | 100 pcs. |
| Connection | VG8 |
| Material | Rubber |
Product Dimensions
| Length | 210 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 0.8 kg |
Package Dimensions
| Length | 104 mm |
|---|---|
| Width | 185 mm |
| Height | 90 mm |
| Weight | 0.80 kg |