Eco Tubeless valve TR414 for steel rims with a valve hole of 11.3 mm
Specifications
| Length | 49 mm |
| Pressure max. | 4.5 Bar |
| Package quantity | 100 pcs. |
| Connection | VG8 |
| Material | Rubber |
Product Dimensions
| Length | 250 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 50 mm |
| Weight | 1.09 kg |
Package Dimensions
| Length | 116 mm |
|---|---|
| Width | 185 mm |
| Height | 9 mm |
| Weight | 1.09 kg |