Sanding disc
Suitable for the belt and disc sanding machine 750W BSSM6X9.
velcro
diameter = 230mm
grit = K40
material = zirconia alumina ZK713X
Characteristics of zirconium material:
suitable for metal and wood
provides high stock removal rates and long product life
sturdy cloth backing for reliable performance
suitable for dry and wet grinding
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both
a filter and a template to use.
| Product Dimensions: | |
|---|---|
| Product Length | 0 mm |
| Product Width | 0 mm |
| Product Height | 0 mm |
| Product Weight | 0.1 Kg |
| Package Dimensions: | |
| Package Length | 230 mm |
| Package Width | 230 mm |
| Package Height | 5 mm |
| Package Weight | 0.10 Kg |