Doppelt Leitung Bördelgerät Satz / Bremsleitung Fackelsatz
This flaring set is suitable for double and single flares of copper, aluminum and mild steel brake lines and brass tubes up to 45 degrees.
Content:
5 adapters in the sizes = 3/16", 1/4", 5/16", 3/8" and 1/2" (4.8, 6.4, 7.9,9.5 and 12.7mm)
pipe holder
spreader
Produkt Abmessungen:
| Length | 188 mm |
|---|---|
| Width | 136 mm |
| Height | 26 mm |
| Weight | 0,88 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 267 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 0,98 kg |