Reifenhalterung Spray universell
Features:
- makes mounting and later demounting easier, because the tyre does not stick to the rim
- economical consumption
- mounting and demounting takes less time and power because of the high gliding capacity
- has a caring effect on the tyres
- prevents cracks and aging
- dries quickly to prevent the tyre from moving afer being mounted on the rim
- biologically degradeable, it also does not cause contact allergy known so far
- working temperature = -30 degrees to 50 degrees celcius
- content = 400ml
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 60 mm |
|---|---|
| Width | 60 mm |
| Height | 250 mm |
| Weight | 0,42 kg |