Bar and section shear
- size blade = 200mm
Capacity mild steel:
- round steel = 16mm
- square steel = 16mm
- flat steel = 100 x 10mm
- angle steel = 40 x 6mm
- T-steel = 40 x 6mm
- plate steel = 8mm
Produkt Abmessungen:
| Length | 1.180 mm |
|---|---|
| Width | 260 mm |
| Height | 590 mm |
| Weight | 45,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 660 mm |
|---|---|
| Width | 280 mm |
| Height | 610 mm |
| Weight | 52,00 kg |