Car cleaning gun
This cleaning gun has a rotating air hose causing a so-called "tornado" effect. This ensures an optimum cleaning.
- capacity = 1L
- working pressure = 5 - 8 bar
Produkt Abmessungen:
| Length | 280 mm |
|---|---|
| Width | 225 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 0,58 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 330 mm |
|---|---|
| Width | 255 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 0,81 kg |