Zeilzug
TORSO Wire rope hoists are portable, strong and can be used in any application. the design of the hoist allows for both vertical and horizontal use. To prevent overload the manual control handle is equiped with an safety break pin.
The load capacaty of the device can be increased with an scheave block/snatch block.
Specifications:
- capacity = 800kg
- cable length = 20mtr
- cable diameter = 8.3mm
- stroke = 52mm
- 1 lifting stroke
- max. handforce = 28kg
- weight puller = 6,25kg
Ihr Dynamic Snippet wird hier angezeigt...
Diese Meldung wird angezeigt, weil Sie nicht sowohl einen Filter
einen Filter und eine Vorlage zur Verfügung gestellt haben.
| Produkt Abmessungen: | |
|---|---|
| Produkt Länge | 426 mm |
| Produkt Breite | 60 mm |
| Produkt Höhe | 235 mm |
| Produktgewicht | 16,0 Kg |
| Abmessungen der Verpackung: | |
| Paket Länge | 800 mm |
| Breite des Pakets | 400 mm |
| Paket Höhe | 120 mm |
| Gewicht des Pakets | 0,00 Kg |