Hydraulische Kabelcrimpzange
This tool is a professional tool for crimping copper and aluminium lugs in different types from 4mm2 till 70mm2.
- crimping range = 4-70mm2
- crimping force = 45Kn
- stroke = 10mm
- crimping dies: 4, 6, 8, 10, 16, 25, 35, 50 en 70mm2
Produkt Abmessungen:
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 2,0 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 370 mm |
|---|---|
| Width | 175 mm |
| Height | 70 mm |
| Weight | 3,60 kg |