[WHT10RSM] Swivel castor 260 x 82mm massive rubber
Logistics / Wheels / Swivel wheels Brand: Mammuth Mammuth
Product Code: WHT10RSM
EAN: 8720028069859
Availability: Available
  • Packaging
Fast delivery from large stock.
Safe payment via various payment options.
14-day return policy.
Swivel caster / castor wheel
  • wheel size = 260 x 82mm
  • capacity = 110kg
  • plate size = 115 x 100mm
  • total height = 300mm
  • bolt holes core to core = 85 x 72mm
  • dimensions bolt hole = 18 x 10mm
  • material = massive rubber
Product Dimensions
Length 225 mm
Width 135 mm
Height 300 mm
Weight 3.468 kg
Package Dimensions
Length 225 mm
Width 135 mm
Height 300 mm