Electric hydraulic pump
Small volume pump with high-performance motor.
The speed and electric power are automatically adjusted during lifting.
Even under high pressure (32MPa), the pump starts easy.
Easy to take anywhere.
- voltage = AC220V 50Hz
- rated power = 0,75Kw
- low pressure = 2,5 Mpa / 25bar
- high pressure = 70Mpa / 700bar
- max. working pressure = 70Mpa / 700bar
- output low pressure = 4 L/min
- output hoge druk = 0,5 L/min
- oil capacity = 2 Ltr
Produkt Abmessungen:
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 205 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 13,35 kg |
Abmessungen der Verpackung:
| Length | 265 mm |
|---|---|
| Width | 320 mm |
| Height | 420 mm |
| Weight | 18,88 kg |