Torque mulitiplier 1/2 to 3/4 output 3:1
- input = 1/2" ( 1.27cm ) drive (f)
- max = 460nm/340 ft-lb
- output = 3/4" ( 1.9cm ) drive (m)
- max = 1400nm/1000ft-lb
- output/input = 3/1
Product Dimensions
| Length | 0 mm |
|---|---|
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Weight | 0.0 kg |
Package Dimensions
| Length | 425 mm |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 100 mm |
| Weight | 4.12 kg |